homesitemapcontactprint

ZOEKEN
Steun Autointernationaal.nl.





Citroën Numéro 9 Live    24-04-2012 08:10

Het Franse PSA concern (Peugeot, Citroën) toont deze week op de autosalon van Beijing zijn spieren met de Numéro 9: een conceptstudie voor de toekomstige Citroën DS9 waarmee het door de Duitse autofabrikanten gedomineerde premiumsegment aangevallen zal worden. In Europa wordt amper nog een euro verdiend aan de verkoop van auto's, maar het voorzien van Chinezen van lange, luxueuze modellen is nog steeds zeer lucratief.
.
In 2010 toonde Citroën op de autotentoonstelling van Sjanghai al de Metropolis conceptstudie. Daar is de Numéro 9 een doorontwikkeling van. In Europa zijn de compacte DS modellen (DS3, DS4 en DS5) reeds een succes met meer dan 200.000 verkopen en samen met joint venture partner Chang'An zal voor de Chinese markt een drietal grotere modellen worden ontwikkeld. Die moeten vanaf 2013 in productie gaan.
.
.
Dat het in China allemaal wel een onsje meer mag zijn, weten de Duitsers al langer. Zo gaat BMW speciaal voor dit Aziatische land een lange wielbasis uitvoering van de 3-serie bouwen. Het meergewicht zal voor iets minder Freude am Fahren zorgen, maar daar heeft de koper geen boodschap aan: die gaat lekker met zijn benen over elkaar achterin zitten en laat zich chaufferen.
.
China is momenteel bij de VS aan het bumper kleven om de titel 'grootste premiummarkt' ter wereld. Het land neemt momenteel al de meeste exemplaren van dure modellen zoals de Audi A8 en de Mercedes-Benz S-klasse af. Of Citroën deze hegemonie met de Numéro 9 kan doorbreken, is afwachten maar de Fransen denken zoete broodjes te kunnen bakken door het model uit te rusten met een parfumeur van Chanel. Bovendien wordt het merk Citroën in Frankrijk niet geassocieerd met een afgeleefde Visa of de anti-establishment Berlingo. Nee, Chinezen denken bij het horen van de merknaam aan romantiek en cultuur. Dat zou veel verleidelijker zijn dan Duitse gründlichkeit. In een later stadium kunnen we daarom van Citroën (naast deze DS9), speciaal voor de Chinezen, ook een premium compacte sedan en een SUV verwachten.
Adverteren bij Daisycon